Останні три місяці освітня сфера Виноградівського району постійно потерпає від дій Виноградівської райдержадміністрації.

Спершу педагоги району довгий час не отримували заробітну плату, належним чином не були підготовлені заклади освіти до опалювального сезону, ліквідації підлягала Виноградівська ДЮСШ, а сьогодні – призупинено рух шкільних автобусів на території Виноградівського району.

Районна рада та депутатський корпус всіляко намагалися допомогти у вирішенні проблемних питань, створених Виноградівською РДА внаслідок ліквідації управління освіти, та залагодити ситуацію в освітній галузі району. Втім, щоразу з боку райдержадміністрації йде блокування роботи ради та лунають безпідставні звинувачення на адресу депутатів.

Зокрема від початку навчального року, відколи відповідно до розпорядження в.о. голови РДА Наталії Костелеби-Веремчук, розпочалася ліквідація управління освіти Виноградівської РДА, не зроблено жодних кроків щодо завершення цього процесу. Натомість від негативних наслідків ліквідації управління найбільше постраждали працівники галузі, які вчасно не могли отримати заробітну плату за вересень-жовтень, тепер заручниками опинилися школярі – через призупинений рух шкільних автобусів.

Для врегулювання ситуації районна рада ініціювала та збирала наради, сесії, які здебільшого відбувалися за відсутності керівництва РДА та ліквідаційної комісії. Також представникам РДА районна рада неодноразово пропонувала план дій щодо виплати заборгованості освітянам району. Реакцією ж районної ради на дії стосовно ліквідації управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було створення Центру з обслуговування закладів освіти Виноградівського району та комісії з приймання-передачі майна. І станом на сьогодні Центр повноцінно працює та здійснює обслуговування закладів освіти району. Працівники усіх шкіл району які підписали угоду про обслуговування з Центром отримали вчасно та у повному обсязі заробітну плату за листопад. На даний час угоди про обслуговування з Центром підписали 63  із 66-ти освітніх установ.

Необдумане рішення про ліквідацію управління освіти призвело й до ліквідації Виноградівської ДЮСШ. Втім, за два місяці роботи ліквідаційна комісія нічого не зробила у напрямі подальшої долі спортивної школи та не надала жодних пропозицій щодо врегулювання даного питання.

«Позаяк за цей період нас не було письмово повідомлено про ліквідацію, ми змушені були діяти і наш колектив звернувся до депутатів районної ради про створення комунального закладу», − відзначив на сесійному засіданні керівник школи Іван Боршош.

У підсумку, 18 листопада, депутатський корпус створив комунальний заклад «Виноградівська дитячо-юнацька спортивна школа» Виноградівської районної ради.

Окрім того, від управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА, яке ліквідовується, мають бути вилучені майнові комплекси закладів освіти району та передані в оперативне управління Центру. Та рішення про передачу майна райдержадміністрація не виконує, й досі жодного кроку ліквідаційною комісією у цьому напрямі не зроблено. Натомість сьогодні маємо критичну ситуацію з перевезенням школярів в районі. Однак управління освіти спільно з РДА безпідставно не передають автобуси новоствореному Центру, який може владнати ситуацію з перевезенням школярів та безперебійно виконувати це завдання.

Як повідомила Виноградівська РДА, управлінням освіти призупинено рух шкільних автобусів на території Виноградівського району, через «вимушений крок, пов’язаний з неможливістю здійснити закупівлю паливно-мастильних матеріалів для забезпечення ними шкільних автобусів у грудні 2019 року. Така ситуація ліквідаційною комісією управління освіти, молоді та спорту прогнозувалася ще у вересні. Тоді було прийнято рішення заощаджені на інших видатках кошти направити для закупівлі паливно-мастильних матеріалів на грудень. Коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів немає».

Знаючи ще у вересні про цю проблему, про те, що не вистачатиме палива для здійснення перевезення школярів району у навчальні заклади, райдержадміністрація та ліквідкомісія не вжила для вирішення цього питання належних заходів. Так, райдержадміністрація подала проєкт змін до бюджету 2019 року до районної ради 3 грудня, у якому жодної копійки на ці цілі не передбачено.

«Виноградівська районна державна адміністрація подала проєкт бюджету на 2020 рік та проєкт внесення змін до бюджету на 2019 рік відповідно до власної позиції» – зазначають в РДА.

З огляду на те, що Виноградівська РДА блокує рішення районної ради і не передає майнові комплекси, в тому числі автобуси Центру, було вирішено напрацювати інший вихід з цієї критичної ситуації. Так як районна рада не ставить за мету шукати винуватців даної ситуації і висловлювати в чиюсь адресу звинувачення, а всіма шляхами знайти вихід та забезпечити якісне отримання знань підростаючому поколінню в навчальних закладах району, найближчим часом буде укладено договори з приватними перевізниками, щоб діти могли спокійно навчатися та добиратися в школи, а передача майна від управління освіти до Центру та фактичне блокування роботи галузі освіти, не впливали жодним чином на навчальний процес школярів.

Print Friendly, PDF & Email