Як наслідок процесу ліквідації управління освіти молоді та спорту райдержадміністрації, на сьогодні відсутні договори про газопостачання й усі заклади освіти району можуть бути відключені від опалення.

Розпорядження про ліквідацію управління освіти молоді та спорту райдержадміністрації було видане в.о. голови Виноградівської РДА Наталією Костелебою-Веремчук 06.09.2019. До кінця 2019 року ліквідація управління мала завершитися, а майнові комплекси передані в оперативне управління Центру з обслуговування закладів освіти району. Однак, відповідні рішення районної ради щодо приймання-передачі майнових комплексів ліквідкомісією досі не виконані. Через запущений процес ліквідації оплата праці педагогічним працівникам проводилася зі значною затримкою та в неповній мірі, були зірвані перевезення школярів в районі тощо. Також за відсутності угод про газопостачання між освітніми установами та постачальником газу під загрозою зриву опалювальний сезон у закладах освіти району, що може негативно вплинути на проведення навчального процесу в районі. Відключення системи газопостачання в опалювальний період відповідно до постанови Кабміну взагалі класифікують як надзвичайну ситуацію.

Окрім того, за наявності коштів на рахунках, головою ліквідкомісії Терезією Тодавчич не забезпечено оплату енергоносіїв закладів освіти за грудень 2019 року. Відповідна заборгованість не зареєстрована також у Казначействі.

Варто наголосити, що комунальна установа Центр з обслуговування закладів освіти району є відповідальним виконавцем та розпорядником коштів у галузі освіти з 01.01.2020 року.

Також зазначимо, що 26 грудня 2019 року Закарпатський окружний адміністративний суд закрив провадження проти Виноградівської районної ради, в якому Виноградівська райдержадміністрація оскаржувала законність рішення районної ради від 06.09.2019 року № 790 «Про створення Комунальної установи  «Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району» Виноградівської районної ради Закарпатської області». За результатами розгляду справи позов райдержадміністрації про визнання незаконним та скасування рішення районної ради – не задоволено.

Щодо невиконання рішень сесії та з метою уникненням відключення шкіл від газопостачання, а також вирішення питання з перевезенням школярів в районі, районна рада вже звернулася до голови ліквідкомісії Терезії Тодавчич та повідомила про ситуацію керівництво Закарпатської ОДА, місцевої райдержадміністрації.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email