ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять                  сесія VII скликання
Р І Ш Е Н Н Я

___. ____. 2020                                     м. Виноградів                                    № ____ 

Про   організацію харчування здобувачам освіти
у закладах
загальної середньої освіти та закладах
дошкільної освіти 
Виноградівського району на 2020 рік                                                                                              

Відповідно до ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”,  п.3 статті 56 Закону України „Про освіту”, статті 5 Закону України ” Про охорону дитинства”, Закону України ” Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, дітям, батьки, яких є учасниками бойових дій (АТО), Постановою Кабінету  Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах” (із змінами, внесеними згідно з Постановою  Кабінету Міністрів  від 23.03.2016     № 211), на виконання спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 „Про затвердження порядку організації харчування  дітей у навчальних та оздоровчих закладах ”, наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року №667  „Про затвердження Порядку встановлення  плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтетрнатних навчальних закладах” ( із змінами, винесеними в наказі МОН від 07.04.2015 р.№404) з метою забезпечення відповідальності керівників за створення умов для збереження здоров’я дітей, підвищення рівня організації харчування, забезпечення здобувачів освіти раціональним і якісним гарячим харчуванням в закладах освіти, додержання санітарно-гігієнічних вимог і санітарно-протиепідемічних правил і норм,  районна рада в и р і ш и л а:

 1.Комунальній установі ”Центру з обслуговування закладів освіти Виноградівського району”  Виноградівської районної ради Закарпатської області (Копча Н.А.) забезпечити  під час освітнього процесу за рахунок коштів районного бюджету безоплатне  гаряче  харчування для:

дітей-сиріт, дітей, позбавлених  батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах ( групах), дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України ” Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, дітей учасників бойових дій (АТО).

  1. Вартість  гарячого харчування для здобувачів освіти в закладах загальної середньої освіти встановити у розмірі не менше 13 грн.
  2. Вартість гарячого харчування для здобувачів освіти в закладах дошкільної освіти встановити в розмірі не менше 23 грн. на один діто-день:

3.1. За рахунок коштів районного  бюджету для здобувачів освіти в закладах  дошкільної освіти  не менше 10 грн.

3.2. За рахунок батьківської плати для здобувачів освіти в закладах  дошкільної освіти  (згідно протоколу  органів громадського самоврядування), але не менше 13 грн..

3.3.Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків,  у
сім’ях, яких троє і більше дітей.

4.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації ( Варга В.П.) забезпечити фінансування організації безоплатного гарячого харчування у закладах загальної середньої освіти та дошкільної освіти району в межах коштів передбачених в районному бюджеті.

5.Комунальній установі “Ценру з обслуговування закладів освіти Виноградівського району” Виноградівської районної ради Закарпатської області (Копча Н.А.) забезпечити  організацію харчування за рахунок батьківських коштів та проводити повний фінансово-господарський контроль за їх використанням.

5.1.Уповноважити Комунальну установу ”Центр з обслуговування закладів освіти виноградівського району” Виноградівської районної Закарпатської області ради проводити фінансово-господарський контроль за використанням коштів районного бюджету на харчування в закладах дошкільної освіти Виноградівського району.

6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника голови районної ради (Сверенко А.А.) та на постійну комісію з питань бюджету, фінансів, комунального майна та підприємництва ( Албок Е.Е.).

  

Голова районної ради                                                                        В.Любка 

  

Пояснююча записка
до проекту рішення «Про   організацію харчування здобувачам
 освіти у закладах загальної середньої освіти та
закладах дошкільної освіти Виноградівського району на 2020 рік»

 Необхідність винесення на сесію проекту рішення «Про   організацію харчування здобувачам  освіти у закладах загальної середньої освіти та

закладах дошкільної освіти Виноградівського району на 2020 рік» необхідна на виконання Закону України  «Про освіту», початком нового поточного року та з метою забезпечення відповідальності керівників за створення умов для збереження здоров’я дітей, підвищення рівня організації харчування, забезпечення школярів раціональним і якісним безоплатним гарячим харчуванням загальноосвітніх навчальних закладах, додержання санітарно-гігієнічних вимог і санітарно-протиепідемічних правил і норм, а саме:

1  Вартість  гарячого харчування для здобувачів освіти в закладах загальної середньої освіти встановити у розмірі не менше 13 грн.

  1. Вартість гарячого харчування для здобувачів освіти в закладах дошкільної освіти встановити в розмірі не менше 23 грн. на один діто-день:

2.1. За рахунок коштів районного  бюджету під час освітнього процесу:

–  для здобувачів освіти в закладах  дошкільної освіти  не менше 10 грн.

2.2. За рахунок батьківської плати під час освітнього процесу:

–  для здобувачів освіти в закладах  дошкільної освіти  за рішенням протоколу батьківського комітету, але не менше 13 грн.

2.3. Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків,  у сім’ях, яких троє і більше дітей.

  

Т.в.о. директор центру                                                                              Н.Копча   

Print Friendly, PDF & Email