Одним із видів соціальних послуг в  службі зайнятості є організація роботи з підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями, що дає можливість підтвердити свої знання, виконавши кваліфікаційну роботу на потрібний розряд, та отримати документ державного зразка. 

Так сталося, що за викликом  часу, станом економіки та  з інших причин багато людей навчились робітничим професіям, а підтвердження своїм знанням не мають. Так, до Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості, з метою підтвердження  результатів неформального навчання звернулася  Надія Молнар, яка має досвід роботи кухара, відмінні професійні навики, проте  у неї відсутній документ  про отриману професію. За допомогою фахівців філії вона заповнила  «Анкету самооцінювання  результатів неформального навчання» та відповідно поданої заяви і необхідних документів отримала направлення на підтвердження результатів неформального навчання до Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Хочу висловити подяку фахівцям Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості, за надану професійну консультацію і змістовну інформацію про можливість підтвердження  неформального навчання. Я дуже задоволена, що вибрала саме такий вид навчання, адже воно надало мені можливість за короткий термін підтвердити свої знання та отримати свідоцтво «кухаря» третього розряду. І тепер, маю можливість працевлаштуватись за бажаною професією про яку мріяла – розповіла Надія Молнар.

Таким чином, запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дає змогу вирішити проблему присвоєння кваліфікації працівникам, які не мають документа державного зразка про професійну освіту, але мають значний практичний стаж роботи, що сприяє посиленню захищеності кваліфікованих працівників та їхньої конкурентоспроможності на ринку праці, інформує Виноградівська районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості

Print Friendly, PDF & Email