Виноградівська райдержадміністрація продовжує судову епопею з районною радою.

Так чергову справу розглянув Закарпатський окружний адміністративний суд. У позовній заяві Виноградівська РДА вимагала визнати незаконними та скасувати рішення районної ради про внесення змін до районного бюджету від 03.10.2019 року № 809 та 23.10.2019 року № 812 у частині перерозподілу освітніх коштів, а саме: зменшення призначення з управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та перерозподілу на Комунальну установу «Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району».

За таких обставин, зазначили представники РДА, управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було позбавлено можливості належного виконання функцій та повноважень щодо оплати фінансових зобов’язань по укладених господарських договорах, оплати праці директорам та вчителям шкіл, тощо.

12 лютого 2020 року по цій справі Закарпатський окружний адміністративний суд взяв до уваги доводи Виноградівської РДА та задовільнив їхні вимоги.

Таке рішення є передчасним та упередженим, адже власне з вини працівників райдержадміністрації відбулися зриви у виплаті заробітної плати освітянам, які вчасно не могли отримати заробітну плату за вересень-жовтень минулого року, а сам процес ліквідації розпочатий в.о. голови РДА Наталії Костелеби-Веремчук. Також тоді в управління освіти були наявні кошти для проведення необхідних виплат. Натомість рішенням про районний бюджет, що оскаржувалося в суді, кошти були передані для виплати заробітних плат Центром з листопада місяця, а оплату праці за вересень та жовтень мала забезпечити ліквідаційна комісія. Варто також наголосити, що комунальна установа Центр з обслуговування закладів освіти району є відповідальним виконавцем та розпорядником коштів у галузі освіти з 01.01.2020 року.

Наразі взагалі виникає досить абсурдна ситуація, коли на момент розгляду справи закритий бюджетний 2019 рік, а рішення сесій районної ради виконані, зокрема, виплачена і заробітна плата педагогам району. Крім того, у судовому спорі протиправність рішення районної ради мотивували порушенням процедури їхнього оприлюднення. Та попри це Виноградівська РДА оскаржує їх лише в частині освітніх коштів, а не просить скасувати ці рішення в цілому. До того ж, проект рішення про місцевий бюджет на розгляд сесії подає сама ж адміністрація.

Сьогодні Виноградівська РДА вводить в оману жителів району та спекулює на рішенні суду, адже причину невиплати зарплатні педагогам району в минулому році пояснює у вилученні коштів з рахунків управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Натомість на кінець 2019 року понад 8 млн.грн освітніх коштів не було освоєно та повернуто до районного бюджету. Також, за наявності коштів на рахунках, райдержадміністрацією не забезпечено оплату енергоносіїв та інших видатків закладів освіти за грудень 2019 року, що сьогодні збурило підприємців району, які тепер через суд мають визнавати цю заборгованість. У цьому питанні районна рада не залишиться осторонь та шукатиме шляхи вирішення цієї непростої ситуації.

У підсумку, потрібно відзначити, що дане рішення суду не набрало законної сили, адже на ухвалу суду першої інстанції районна рада подаватиме апеляційну скаргу.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email