ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________  сесія VII скликання
Р І Ш Е Н Н Я

___. ____. 2020                                     м. Виноградів                                    № ____

Про хід виконання Програми формування позитивного інвестиційного іміджу району, розширення економічних зв’язків з сусідніми регіонами з метою залучення іноземних інвестицій та вирішення соціально-економічних проблем району в 2016 – 2020 роках               П Р О Є К Т

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання  від 28.10.2016р. № 190, та заслухавши інформацію завідувача сектору економічного та агропромислового розвитку, мобілізаційної роботи  райдержадміністрації Окутіної В.В.,  районна рада в и р і ш и л а :

Взяти до відома інформацію завідувача сектору економічного та агропромислового розвитку, мобілізаційної роботи  райдержадміністрації Про хід виконання Програми формування позитивного інвестиційного іміджу району, розширення економічних зв’язків з сусідніми регіонами з метою залучення іноземних інвестицій та вирішення соціально-економічних проблем району в 2016 – 2020 роках (додається).

 

Голова районної ради                                                           В. Любка 

 

ЗВІТ

про виконання Програми формування позитивного інвестиційного іміджу району, розширення економічних зв’язків з сусідніми регіонами з метою залучення іноземних інвестицій та вирішення соціально-економічних проблем району в 2016 – 2020 роках
за 2019 рік

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 02.12.2015 №361 схвалена Програма формування позитивного інвестиційного іміджу району, розширення економічних зв’язків з сусідніми регіонами з метою залучення іноземних інвестицій та вирішення соціально-економічних проблем району в 2016-2020 роках (далі Програма), яка затверджена рішенням сесії районної ради від 15.01. 2016 №66.

Робота райдержадміністрації протягом року була спрямована на реалізацію заходів Програми в напрямку активізації зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності:

уточнено базу даних про наявні на території району об’єкти усіх форм власності,  придатні для розміщення виробництва підприємств з вітчизняними та іноземними інвестиціями;

сформовано базу даних обʼєктів нерумості для започаткування бізнесу;

в рамках проведення фестивалю виноградарів-виноробів «Угочанська лоза 2018» питання щодо подальшої співпраці обговорено із делегаціями з  Угорщини та Румунії;

подано до обласного каталогу інвестиційні  пропозиції району;

на виконання Програми підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019-2020 року підготовлено матеріали до чергового випуску бізнес – каталогу «Закарпаття – перспективний майданчик для бізнесу». Мета підготовки каталогу – запропонувати інвестиційній спільноті проекти підприємств Виноградівщини усіх сфер діяльності для виходу на нові ринки. Каталог сприятиме встановленню та розвитку прямих ділових контактів між підприємцями України та інших держав світу.

Для розміщення та гідного представлення району на сторінках видання, матеріали до Каталогу підготовлено  за розділами:

  1. Промисловий комплекс
  2. Сільське господарство.
  3. Будівельна галузь.
  4. Готельно-ресторанний бізнес.
  5. Санаторно-курортні та оздоровчі заклади.

– в рамках розвитку транскордонного співробітництва район представлено на українсько-польському Дні добросусідства на КПП «Лубня-Волосате», де був відкритий тимчасовий пішохідний пункт пропуску між Україною та Польщею.

– винороби Виноградівщини прийняли участь у міжнародному семінарі – «Французький досвід у галузі виноробства: організація галузі, запровадження системи географічних зазначень, комерціалізація, вимоги щодо якості вина».

інвестиційні пропозиції Виноградівського району презентовано а рамках проведення міжнародного бізнес-форуму в м. Ужгород – «Закарпаття-бізнес в центрі Європи».

проведено зустрічі з делегаціями з різних країн світу щодо можливого співробітництва в пріоритетних галузях перспективи створення в районі підприємства з переробки сміття та біомаси.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району складає понад 42,4 млн. дол. США.  За країнами – інвесторами найбільше залучено іноземних інвестицій з Німеччини, Італії, Угорщини та Словаччини.

Заходами щодо реалізації Програми на 2019 рік із районного бюджету передбачено 900,0 тис.грн., профінансовано – 82,5 тис.грн. з яких касові видатки склали 82,1 тис.грн.

 

Завідувач сектору економічного та
агропромислового розвитку, 
мобілізаційної роботи                                                                   Валентина ОКУТІНА

 

Print Friendly, PDF & Email