Соціальний заклад європейського зразка з сучасним медичним обладнанням урочисто відкрили у Виноградові 24 січня.

На відкриття хоспісу приїхали поважні гості – народний депутат Михайло Ланьо, голови обласної ради та адміністрації Михайло Рівіс і Геннадій Москаль, голова обласної бюджетної комісії Василь Кошеля, директори Департаментів охорони здоров’я та соціального захисту населення Закарпатської ОДА Володимир Маркович і Ганна Морозюк, голова представництва Програми «Польща-Білорусь-Україна» в м.Львів Ольга Парасоцька, обласні та районні депутати.
У своєму вітальному слові очільники Закарпаття Геннадій Москаль та Михайло Рівіс зауважили на тому, що не зважаючи на усі проблеми, з якими будувався хоспіс, сьогодні завдяки спільним зусиллям об’єкт вдалося відкрити і він буде нести користь усьому Закарпаттю.

Відкриття хоспісу – це вагома подія для Виноградівщини, адже в наш час необхідні такі заклади, де надаватиметься паліативна допомога важкохворим людям і на Закарпатті, на превеликий жаль, є багато людей, які потребують такої допомоги. На цьому наголосив голова Виноградівської районної ради Віталій Любка. Також це знакова подія і для районної ради, яка виступила партнером у будівництві цього об’єкту.

Районна рада нашого скликання поставила за мету завершувати в районі довгобуди і одним з пріоритетів було завершення будівництва хоспісу. Звісно, кошти, які були потрібні для добудови такого об’єкту не були наявні в районі і саме з обласного бюджету лише у 2016 році було надано на ці потреби 10 млн. 200 тис.грн. За це хочу подякувати обласному депутату Владіславу Поляку, завдяки його сприянню ці кошти наш район отримав. Решту було дофінансовано з районного бюджету, а це близько 2 млн.грн., − зазначив Віталій Любка. – Також хочу подякувати Геннадію Москалю, який часто бував у нас на об’єкті і хід будівництва, купівлю медичного обладнання взяв під свій чіткий контроль і тому ми маємо сьогодні хороший результат.

Після урочистого перерізання стрічки присутні оглянули приміщення хоспісу. На сьогодні це єдиний хоспіс на Закарпатті.

Нагадаємо, комунальне підприємство районної ради «Агенція місцевого розвитку Виноградівщини» отримало грант на розвиток системи паліативної допомоги у Виноградівському районі у 2012 році в рамках Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», а саме будівництво хоспісу розпочалося ще у 2013 році. Загалом на будівництво хоспісу було витрачено близько 9 млн. грн. грантових коштів. Через зриви у роботах, об’єкт не вдалося добудувати у зазначені терміни, до кінця 2015 року. Тож тягар фінансування ліг на обласний та районний бюджети, з яких в цілому на завершення будівництва було виділено 12 млн.грн.

На даний час триває процедура передачі хоспісу в оперативне управління Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email