Позачергове 39-те сесійне засідання Виноградівської районної ради відбулося 12 березня 2020 року. Головним питанням порядку денного були зміни до районного бюджету, однак депутати розглянули й інші не менш важливі для району питання.

На початку засідання голова ради Віталій Любка виконав приємну місію та вручив Почесну грамоту Закарпатської обласної ради за вагомий внесок у розвиток територіальних громад краю депутату райради Юдіті Петеі. Після чого депутати перейшли до питань порядку денного.

Попри те, що проєкт районного бюджету був поданий на розгляд районної ради Виноградівською райдержадміністрацією, на сесію керівництво та начальник фінуправління РДА не з’явилися. Тож фінансовий документ депутати розглядали за їхньої відсутності, що, звісно, викликало обурення в районних обранців, які назвали таку поведінку держслужбовців саботажем життєдіяльності району.

Окрім того, зважаючи на введення карантину на всій території України та у зв’язку з загрозою поширення коронавірусу, велику увагу депутати приділили питанню забезпечення районної лікарні засобами захисту та необхідними медикаментами. Відтак на закупівлю засобів захисту та медикаментів районні депутати виділили 300 тис.грн. Тому прикро, що засідання проігнорували працівники райдержадміністрації, аби спільно напрацьовувати рішення. Також 250 тис.грн депутати спрямували в районну лікарню на закупівлю комп’ютерів та оргтехніки.

Як повідомив голова районної ради Віталій Любка, рішення про районний бюджет також потрібно було привести у відповідність до змін бюджетного кодексу. Згідно зі статтею 71 кошти бюджету розвитку мають розподілятися пооб’єктно. Про що листом фінуправління РДА інформувало районну раду. Тож на сьогоднішньому засіданні виникла гостра необхідність у внесенні змін до районного бюджету, аби на території нашого району не були заблоковані усі капітальні роботи у галузях освіти та медицини. Так на сьогодні фінансування капітальних видатків на об’єктах району на суму 40 млн 525 тис.грн вже призупинено.

Начальник управління казначейської служби України у Виноградівському районі Світлана Лакатош також звернулася до депутатів з проханням проголосувати за бюджетне питання.
У підсумку депутати внесли зміни у додаток районного бюджету щодо капітальних ремонтів та видатків, замовлення проєктно-кошторисних документів, щоб усі заплановані роботи в районі могли виконуватися. Додатково районні обранці вирішили спрямувати 2 млн. 500 тис.грн на покриття дефіциту по заробітній платі працівникам освіти, на виконання припису інспекторів служби з надзвичайних ситуацій у Великокопанському садочку виділити 70 тис.грн.

Також депутати внесли зміни до списку присяжних, вирішили звернутися до вищих органів влади щодо невідкладних питань, зокрема, відміни постанови НКРЕКП про абонплату за транспортування газу, про виділення коштів у сумі 50 млн грн на ремонт обласної дороги Теково-Новоселиця, про виділення приміщення для екстреної медичної допомоги тощо.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email