Відповідні рішення прийняті сьогодні, 18 березня, на позачерговому сесійному засіданні Виноградівської районної ради.

Сесію проведено з метою оперативного вирішення першочергових питань щодо забезпечення протиепідемічних заходів з протидії в районі поширення COVID-19.

Головним питанням порядку денного було виділення додаткових коштів на забезпечення медичних працівників районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги необхідним обладнанням, засобами індивідуального захисту тощо. Позаяк нагальним для лікарні є придбання апаратів штучної вентиляції легенів та іншого обладнання, левову частку вільних лишків та резервного фонду районного бюджету було спрямовано саме на ці цілі.

Відтак 3,8 млн грн з районного бюджету виділено для закладів охорони здоров’я району на закупівлю медобладнання та інші потреби. Субвенцію у сумі 800 тис.грн делеговано районному бюджету сесією міської ради теж на придбання медобладнання. Окремо депутати районної ради додатково направили 460 тис.грн до резервного фонду районного бюджету, які у разі потреби будуть спрямовані на заходи з протидії коронавірусу.

Також на сесії було порушене не менш важливе питання щодо підвезення медичних працівників районної лікарні, які, через скасування приміських автобусних рейсів місцевими перевізниками, не мають можливості доїхати до місця роботи. Для того, аби вирішити це питання, на період карантину депутати вирішили передати шкільні автобуси в орендне користування лікарні та виділили на це необхідні кошти.

Щодо заходів протидії поширенню коронавірусу інформувала в.о. завідувачки інфекційного відділення лікарні Беніта Ліспух. Вона повідомила, що станом на сьогодні в районі немає випадків захворювання на коронавірус.

Про матеріально-технічне забезпечення районної лікарні, роботу установи розповів керівник КНП «Виноградівська районна лікарня» Олександр Милюков. Так, на сьогодні районна лікарня працює у суворому санепідемічному режимі, приймаються тільки важкі хворі, скасовані всі медогляди та профогляди, щеплення. Також з дня на день лікарня отримає 300 тест-систем на коронавірус. Медик, крім того, інформував, що місцеві виробники ТОВ «Сандерс-Виноградів» та ПрАТ «Гроно-Текс» дали згоду на пошиття масок, які сьогодні у дефіциті.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email