У районній раді розглянули скаргу мешканки села Чорнотисово Ференці М.В., яка попередньо зверталася до Міністерства соціальної політики, директора департаменту соцзахисту населення у Закарпатській області Петрішка М.М., керівника тимчасової протиепідемічної комісії при РДА Костелеби-Веремчук Н.Ю., однак ніхто з них на звернення жінки належним чином так і не відреагував.

Проблема виникла тоді, коли у Виноградівській РДА тимчасовою протиепідемічною комісією було прийнято рішення про визначення місцем для обсервації контактних осіб на території Виноградівського району хоспісне відділення Виноградівського геріатричного пансіонату. У зв’язку з цим всіх пацієнтів хоспісного відділення вирішено перевести до Виноградівського геріатричного пансіонату на період карантинних обмежень. Та, не дивлячись на це, директор геріатричного пансіонату Микуляк Наталка Андріївна відмовилася прийняти одну із хворих даного хоспісу, вигадуючи різні неправдиві причини.

Зі слів пані Ференці М.В., 10 квітня вона мала телефонну розмову з директором департаменту соцзахисту населення Закарпатської ОДА, який запевнив що хвору ні в якому разі не відвезуть у село Чорнотисово, де вона мешкала до хвороби. Однак попри це хвору того ж дня привезли в село Чорнотисово до будинку її сина, який наразі знаходиться за кордоном, разом з постороннім чоловіком, який заявив, що він від сьогодні є її опікуном. Скаржниця стурбована тим, як чоловік, віком 66 років, зовсім чужий для хворої, зможе доглядати за лежачою хворою, мити її, так як самостійно цього зробити вона не може, харчується лише за допомогою зонду для харчування, не в змозі сходити навіть до туалету та потребує постійного прийому медикаментів. Також непокоїть те, що дану хвору привезли в жахливому стані з великими відкритими пролежнями без будь-яких медикаментів та засобів для існування. Це все попри те, що пенсія її перераховується на рахунок геріатричного пансіонату для її утримання та лікування. Більше того, жінка зауважила, що керівництво РДА та геріатричного центру, щоб звільнити себе від відповідальності, знайшли потрібну їм людину, яка працює електриком у тому ж хоспісі, оформили на нього опікунство за хворою жінкою не думаючи про наслідки відправили їх у село, де вона проживала раніше. Тому дії директора геріатричного пансіонату Микуляк Н. А. та керівника тимчасової протиепідемічної комісії при РДА Костелеби-Веремчук Н.Ю. вважає аморальними та безвідповідальними.

Голова районної ради Віталій Любка з огляду на вищенаведене дав доручення керівникам КНП «Виноградівська районна лікарня» Олександру Милюкову та КНП «Виноградівський ЦПМСД» Агаті Гал до з’ясування всіх обставин даної ситуації посприяти у належному догляді даної хворої. Олександр Милюков у свою чергу зауважив, що хвора перебувала деякий час у пульмонологічному відділенні, однак у зв’язку з виявленим у однієї із пацієнтів COVID-19, сьогодні дане відділення знаходиться закритим на карантин. Окрім того, як зазначив лікар, ця жінка сьогодні має знаходитися на самоізоляції або ж обсервації у Хоспісі, але не в районній лікарні, де на даний час оголошений карантин.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email