5 травня 2020 року відбулося сорок перше сесійне засідання Виноградівської районної ради.

Депутати прийняли зміни до районних Програм, розглянули майнові та інші питання щодо забезпечення життєдіяльності району тощо. Відтак внесли зміни до районного бюджету: розподілили цільові субвенції та вільні лишки районного бюджету. Зокрема 1 млн грн виділили на погашення дефіциту по заробітній платі освітянам району, 367,88 тис.грн на оплату заборгованості по лікарняних в галузі освіти, 1 135 100 грн − направили на забезпечення медикаментами хворих на цукровий та нецукровий діабет, 50 тис.грн – на реалізацію заходів Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Виноградівського району на 2019-2020 рр., 100 тис.грн – на Комплексну програму профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019 – 2020 роки. На районну лікарню виділили 615 тис.грн. Кошти будуть спрямовані на доплату до заробітної плати за квітень-травень працівникам районної лікарні, які були зайняті на роботі з хворими на коронавірусну хворобу, а також на компенсацію витрат на перевезення медичних працівників до місця роботи.

У свою чергу керівник районної лікарні Олександр Милюков подякував районним депутатам, керівникам установ та підприємств, підприємцям району за допомогу медичній установі, а також висловив вдячність медикам, які сумлінно працюють у цей непростий час. Також прозвітував про використані кошти, спрямовані сесією районної ради для боротьби з коронавірусною хворобою. Зокрема на забезпечення районної лікарні необхідним обладнанням, медикаментами та засобами індивідуального захисту додатково з районного бюджету було виділено 3 млн 400 тис.грн.

Зокрема  на придбання необхідного медичного обладнання виділено 2 млн грн, й станом на сьогодні пройшли тендерні процедури на закупівлю двох апаратів штучної вентиляції легень на суму 600 тис.грн, закінчилися торги на закупівлю наркозно-дихального апарату на суму 800 тис.грн, замовлено два кисневі концентратори на суму 100 тис. грн, один з них вже надійшов у районну лікарню, на закупівлю апарата ШВЛ високого класу буде використано 500 тис.грн.
З 1 млн 100 тис.грн, виділених з районного бюджету, використано 821 303 грн. За ці кошти закуплені необхідні медикаменти, деззасоби, реактиви, шприци та системи, кисень, рукавиці, респіратори, захисні костюми, тести тощо.
Крім того, в районі діє Програма боротьби з інфекційними захворюваннями, з якої на закупівлю медикаментів, комплектів одягу протиепідемічного, інших засобів індивідуального захисту використано 300 717 грн.
Також на сесії прозвітував голова Виноградівської райдержадміністрації Василь Кіш по здійсненню делегованих районною радою повноважень за 2019 рік. Районні депутати наголосили на тому, що замість звіту почули звичайну інформацію про соціально-економічний розвиток району, зокрема не було сказано про залучені кошти іноземних інвестицій в район, вирішення питання з вивезенням сміття з населених пунктів району. Серед недоліків у роботі відмітили розпочату відповідно до розпорядження тодішньої очільниці РДА Наталії Костелеби-Веремчук ліквідацію управління освіти, молоді спорту РДА, яка мала завершитися до кінця минулого року. Окрім того, вже третій рік в районі не може запрацювати послуга видачі закордонних паспортів в Центрі надання адміністративних послуг. Районна рада виділила на закупівлю обладнання у попередні роки 600 тис.грн, але ця послуга так і не працює, на відмінну від інших сусідніх районів. Тому, як наслідок, звіт очільника райдержадміністрації не був затверджений. Також не проголосований звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік.
Районні обранці підтримали місцевих підприємців щодо послаблення карантинних заходів на території району та вирішили направити відповідне звернення до центральних органів влади і народних депутатів від нашого округу щодо впровадження однакових умов ведення бізнесу під час карантину та надання можливості працювати малому бізнесу включаючи всі сфери обслуговування та малих фермерських господарств.
Окрім того, голова ради нагадав районним обранцям про черговий етап декларування.
Виноградівська районна рада
Print Friendly, PDF & Email