ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________ сесія VII скликання
Р І Ш Е Н Н Я

____. ____. 2020                         Виноградів                                     № ___ 

Про хід виконання Програми розвитку туризму та курортів у Виноградівському районі на 2016-2020 роки               П Р О Є К Т

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм, затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 28.10.2016р. № 190 та заслухавши інформацію начальника відділу культури райдержадміністрації, .районна рада  в и р і ш и л а:

Взяти до відома інформацію начальника відділу культури райдержадміністрації про хід виконання Програми  розвитку туризму та курортів у Виноградівському районі на 2016-2020 роки (додається).

Голова районної ради                                                                          В. Любка 

 

Звіт за 2019 рік

 На виконання «Програми розвитку туризму та курортів у Виноградівському районі на 2016-2020 роки», сектором туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської райдержадміністрації, 12 січня, взято участь в фестивалі «Коляди в Старому селі», де Виноградівщина представила свою гастрономію, історико-культурну спадщину та туристичний потенціал. Зокрема участь в заході прийняли села Хижа, Черна, Новоселиця, Ботар.

6 травня відбулась відкрита дегустація вин в рамках фестивалю виноградарів-виноробів «Угочанська лоза». Участь в заході крім туристів та місцевих  виноробів взяли відомі сомельє із Закарпаття.

11 травня, вже втретє в рамках фестивалю Угочанська лоза, відбувся «Винний шлях Боржавською вузькоколійкою», що проходив за маршрутом Виноградів – Олешник – Чорний Потік – Шаланки. Жителі Виноградівщини гості з  Фастова, Ужгорода, Литви, Угорщини та США.

19 вересня взято участь в XVІІІ Міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Тур’євроцентр-Закарпаття 2019» в м. Ужгород. Виноградівщина представила свій туристичний потенціал та еко-гастрономію, зокрема соки ТМ Драгун та продукцію (варення, соки, сиропи) ТМ Пан Еко та екзотичні фрукти з гори Чорна гора.

20 вересня, взято участь в міжнародній науковій конференції «Нові послуги в бальнеології та Wellness Закарпаття». Участь в заході від Виноградівщини прийняв багатопрофільний санаторій «Теплиця».

24 листопада відбулося відкриття туристичного маршруту «Шлях Пинті», який з’єднує с. Новоселиця Виноградівського району та с. Велятино Хустського району у рамках проведення фестивалю «Волоські страви».

Підготовлена серія публікацій в мережі Інтернет та у місцевих ЗМІ про туристичні можливості району: замки, палаци, музеї, природні об’єкти та дегустаційні зали.

З метою інформування туристів, поширено ряд довідкових бюлетенів, в мережі Інтернет, про безпеку при організації та проведенні активного відпочинку на території району та попередження виникнення нещасних випадків. Зокрема були підготовлені публікації в Інтернет видання «Ужгород ін» (Безпека в туризмі, або як поводити себе під час літнього відпочинку на природі, від 2 червня 2019 року).

В місцевому періодичному виданні «Новини Виноградівщини» опубліковані статті про «8 подієвих цікавинок Виноградівщини», «8 архітектурних цікавинок Виноградівщини», «8 природних цікавинок Виноградівщини». Ця ж серія публікацій була поширена в мережі Інтернет, зокрема групі «Туристична Угоча».

З метою активізації розвитку сільського туризму сільським селищним радам Виноградівського району розіслані методичні рекомендації про здійснення даного виду діяльності (переваги, вимоги, рекомендації). Рекомендації підготовлені сектором туризму та транскордонного співробітництва райдержадміністрації.

Налагоджено співпрацю, в напрямку краєзнавсто, зі шкільними закладами району та напрямку туризм з Виноградівським державним колледжем МДУ, який займається підготовкою спеціалістів в галузі туризму.

Проведено відкриті екскурсії: «Мистецький Севлюш» (27 січня), «Геральдична Угочанщина» (24 лютого).

Обсяг фінансування програми в 2019 році склав – 35 000 грн. З них використано – 35 000 грн.

 

Завідувач сектора туризму та
транскордонного співробітництва                          Валентина ГОРНЕЦКІ 

Print Friendly, PDF & Email