ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________ сесія VII скликання
Р І Ш Е Н Н Я

____. ____. 2020                         Виноградів                                     № ___ 


Про внесення змін до Комплексної програми профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019-2020 роки
                             ПРОЄКТ

 Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Національну поліцію», на підставі клопотання районної державної адміністрації від 25.06.2020 р. №03-09/1480, районна рада  в и р і ш и л а:

1.Внести зміни до Комплексної програми профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019-2020 роки затвердженої рішенням сесії районної ради від 26 липня 2019 р. №763 «Про Комплексну програму профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019-2020 роки», а саме:

1.1) доповнити розділ 5 «Заходи з охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху» Комплексної програми пунктом 5.11. наступного змісту:

«5.11. У межах компетенції долучитися та сприяти запровадженню на території Виноградівського району інтегрованої загальнообласної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття».

Виноградівське ВП Берегівського ВП
ГУ НП в Закарпатській області».

1.2) додаток 2  «Зміст потреби коштів для реалізації заходів, передбачених Комплексною програмою профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019-2020 роки» до Комплексної програми викласти в новій редакції, що додається.

1.3) внести зміни до паспорту Комплексної програми (Додаток 1 Комплексної програми), а саме в розділі «Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього” замінити цифри та словосполучення з  ,,1 000 000,00 грн. (один мільйон гривень 00 коп.) ” на ,,1 200 000,00 грн. (один мільйон двісті тисяч гривень 00 коп.)”.

2.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Варга В.П.) забезпечити фінансування зазначеної Програми в межах видатків, передбачених районним бюджетом на відповідні роки.

3.Районній державній адміністрації щорічно до 25 січня інформувати районну раду про хід виконання заходів даної Програми.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації та постійну комісію з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування (Лихтей Ю.Ю.).

 

Голова районної ради                                                                       В. Любка  

 ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення районної ради
від             2020 р. №

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
профілактики злочинності на території Виноградівського району
на 2019-2020 роки 

 

Комплексна програма профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019-2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до статті 119 Конституції України, статті 105 Закону України „Про Національну поліцію”, статей 2, 6, 13, 17, 25, 39 Закону України ,,Про місцеві державні адміністрації”, Указів Президента України від 6 лютого 2003 року №84/2003 „Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією”, від 19 липня 2005 року № 1119/2005 „Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності” та від 4 травня 2007 року № 376/2007 „Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей”, з метою протидії злочинам проти життя і здоров’я особи, власності, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, підвищення ефективності роботи Виноградівського відділення поліції щодо боротьби зі злочинністю, оздоровлення криміногенної ситуації у Виноградівському районі, посилення взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськості у протидії всім її формам.

 1. Організаційне та інформаційне висвітлення профілактики злочинності та правопорушень

1.1. Організувати постійне інформування населення про результати діяльності Виноградівського відділення поліції у боротьбі зі злочинністю, розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів, що набули значного резонансу серед населення району.

Виконавці: відділ у справах преси, інформаційних технологій та зв’язку апарату райдержадміністрації спільно з Виноградівським ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

2.Заходи щодо протидії злочинності на території Виноградівського району

 • Забезпечити проведення комплексних заходів та спеціальних цільових операцій, спрямованих на викриття латентних злочинів, розкриття і розслідування нерозкритих злочинів, у тому числі минулих років, знешкодження озброєних злочинних угруповань, виявлення місць можливого перебування злочинців.

Виконавці: сектори превентивної діяльності та карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

 • Вживати заходів із активізації роботи щодо розшуку злочинців, безвісті зниклих громадян, встановлення особистостей невпізнаних трупів.

Виконавці: сектор карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

 • Провести комплекс додаткових оперативно-розшукових та профілактичних заходів щодо боротьби з незаконним обігом зброї по пріоритетних напрямках, у тому числі по викриттю каналів контрабандного переміщення озброєння, максимальному вилученню нарізної зброї, боєприпасів, вибухівки.

Виконавці: сектор карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

2.4 Вживати заходів щодо розкриття особливо тяжких та тяжких злочинів минулих років.

Виконавці: сектор карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

 1. Заходи щодо протидії незаконному обігу наркотиків та розвитку наркоманії
  • Організувати ефективну роботу з виявлення та документування злочинної діяльності осіб, які займаються незаконним обігом наркотичних засобів.
Виконавці: сектор карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області
 • Провести комплекс заходів, направлених на викриття злочинних груп, сформованих на етнічній основі.
Виконавці: сектор карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області
 • Організувати проведення відпрацювань (перевірки) розважальних закладів та місць масового відпочинку молоді (барів, кафе, дискотек, нічних клубів тощо) з метою недопущення розповсюдження в них наркотичних засобів. Вжити заходів щодо припинення діяльності таких об’єктів, де виявлені факти торгівлі або вживання наркотиків.
Виконавці: сектор карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області
 • З метою посилення протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та перекриття каналів витоку з легального обігу підконтрольних речовин проводити відпрацювання (перевірку) суб’єктів господарювання, яким видана ліцензія на реалізацію лікарських засобів, що містять підконтрольні речовини.
Виконавці: сектором карного розшуку Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області
 1. Заходи щодо запобігання вчиненню правопорушень неповнолітніми та щодо неповнолітніх

4.1 Здійснювати профілактичні заходи щодо попередження дитячої бездоглядності, жебракування, вилучення бездоглядних дітей з вулиці, їх правового та соціального захисту, а також заходи із притягнення до відповідальності дорослих, що втягують підлітків у злочинну діяльність, жебрацтво, пияцтво, наркоманію.

Виконавці: Служба у справах дітей райдержадміністрації спільно з сектором превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

4.2 Забезпечити своєчасне виявлення неблагополучних сімей, їх облік і систематичну перевірку умов утримання та виховання неповнолітніх, здійснювати систематичні профілактичні заходи з батьками, які ухиляються від виховання дітей і своєю поведінкою негативно впливають на них.

Виконавці: Служба у справах дітей райдержадміністрації спільно з сектором превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

4.3 Організувати та провести відпрацювання (перевірку) навчальних закладів (шкіл, ліцеїв, училищ, вищих навчальних закладів та їх філій) з метою встановлення осіб, схильних до скоєння правопорушень. Перевірити їх на причетність до нерозкритих злочинів. Вжити вичерпних заходів щодо недопущення скоєння ними правопорушень.

Виконавці: Сектор превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

4.4  З  метою правової поінформованості населення здійснювати виступи у навчальних закладах та трудових колективах району, через засоби масової інформації висвітлювати заходи, що проводяться органами внутрішніх справ та національної поліції щодо недопущення дитячої бездоглядності і безпритульності.

Виконавці: Управління, молоді та спорту райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації спільно з сектором превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

4.5 Проводити облік та нагляд за неповнолітніми, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, відбули покарання та звільнилися з місць позбавлення волі.

Виконавці: Сектор превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

4.6 Вжити заходів щодо обмеження перебування неповнолітніх в закладах дозвілля, громадського харчування (ресторанах, кафе, літніх майданчиках, спеціалізованих підприємствах торгівлі), призначених для реалізації алкогольної продукції, пива, слабоалкогольних напоїв, у вечірній час, без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють.

Виконавці: сільські, селищні, міська ради (за згодою), служба в справах дітей райдержадміністрації спільно з сектором превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

 1. Заходи з охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху

 5.1 Посилити профілактичну роботу інспекторів поліції Виноградівського відділення поліції стосовно раніше судимих осіб, належним чином використовувати можливості адміністративного нагляду в боротьбі з рецидивною злочинністю.

Виконавці: Сектор превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

5.2 Вжити заходів щодо виявлення та постановлення осіб, які схильні до вчинення насильства в сім’ї, на відповідні обліки, а також застосування інспекторами поліції всіх повноважень, наданих чинним законодавством України, для попередження насильства в сім’ї.

Виконавці: Сектор превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

5.3 Розглянути питання щодо створення при районній лікарні спеціальної палати (згідно з встановленими законодавством нормами та вимогами) для утримання осіб, до яких обрано міру запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та які хворіють на туберкульоз.

Виконавці: Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області спільно з відділом охорони здоров’я райдержадміністрації, Виноградівською районною лікарнею

5.4 З метою забезпечення громадського порядку в населених пунктах району спільно з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування забезпечити взаємодію Виноградівського відділення поліції з громадськими формуваннями з охорони громадського порядку.

Виконавці: Відділ організаційної роботи апарату райдержадміністрації, сільські, селищні, міська ради (за згодою) спільно з Виноградівським ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

5.5 Розробити та встановити порядок заохочення громадян, членів громадських формувань з охорони громадського порядку, які запобігли вчиненню злочину чи правопорушенню, сприяли працівникам поліції у розкритті злочину, встановленні місця переховування розшукуваного злочинця тощо.

Виконавці: Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області.

5.6 Для забезпечення охорони громадського порядку та безпеки населення, реагування на будь-які правопорушення вжити заходів щодо встановлення у місцях традиційного проведення масових заходів, на спортивних комплексах, в місцях криміногенного ризику, технічних засобів візуалізації з метою контролю за поведінкою учасників заходів та глядачів.

Виконавці: Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області спільно з сільськими, селищними та міською радами (за згодою)

5.7 У межах компетенції, сприяти особам, які звільняються з місць позбавлення волі, у видачі та оформленні документів, необхідних для вирішення соціальних питань. Сприяти активізації роботи спостережних комісій з надання такій категорії осіб допомоги в соціальній адаптації, пошуку роботи тощо.

Виконавці: Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області спільно з Виноградівською районною філією Закарпатського обласного центру зайнятості (за згодою), Виноградівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації

5.8 Рекомендувати забезпечити реалізацію заходів щодо недопущення проникнення на територію України осіб, які незаконно прибувають з інших держав, втратили право на подальше перебування в Україні, ухиляються від виїзду, мають кримінальні зв’язки та входять до складу організованих злочинних угруповань.

Виконавці: Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області спільно з відділами державної прикордонної служби Мукачівського прикордонного загону, що розташовані на території Виноградівського району (за згодою).

5.9 Запровадити додаткові заходи щодо посилення охорони та пропускного режиму на адміністративних спорудах, що охороняються, з урахуванням заходів можливої протидії масовим порушенням громадського порядку, терористичним проявам тощо.

Виконавці: Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області.

 • Продовжити роботу щодо впровадження систем дистанційного відео спостереження на об’єктах, які охороняються, і на прилеглих до них територіях для забезпечення контролю за станом охорони об’єктів та громадським порядком.
Виконавці: Сектор превентивної діяльності Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області

5.11. У межах компетенції долучитися та сприяти запровадженню на території Виноградівського району інтегрованої загальнообласної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття».

Виноградівське ВП Берегівського ВП
ГУ НП в Закарпатській області».
 1. Фінансове обгрунтування видатків, необхідних для реалізації заходів Програми

Для виконання заходів Програми необхідно:

6.1 Придбати спеціальну техніку для оперативних підрозділів Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області.

6.2 Придбати засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, обладнання, оргтехніку та інший необхідний інвентар для Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області.

6.3 Придбати спецзасоби, засоби індивідуального захисту та інше спец- устаткування з метою поліпшення стану захищеності працівників Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області поліції під час несення служби.

6.4 Провести поточні ремонти у приміщеннях Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області, а також заміну старих дерев’яних вікон на металопластикові конструкції.

6.5 Придбати автотранспорт для Виноградівського відділення поліції.

6.6 Привести кімнати для утримання осіб затриманих і доставлених до чергових частин Виноградівського відділення поліції у відповідність до вимог відомчих будівельних норм В 2.2.-1-2006 та вимог, що ставляться чинним законодавством України.

6.7 Придбати системи дистанційного відеоспостереження на об’єкти, які охороняються, і прилеглих до них територій, в інших громадських місцях.

6.8 Забезпечити фінансування заходів, передбачених Програмою, відповідно до розрахунку (додається).

  Додаток 1
                                                                   до Програми

ПАСПОРТ

КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ
профілактики злочинності на території Виноградівського району
на 2019-2020 роки

Підстава для розроблення Програми Статті 119 Конституції України, статті  2, 6, 13, 17, 25, 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”,  статті 105 Закону України „Про Національну поліцію”, Указів Президента України від 6 лютого 2003 року №84/2003 „Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією”, від 19 липня 2005 року №1119/2005 „Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності” та від 4 травня 2007 року №376/2007 „Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей”.
Розробник Програми Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області, юридичний відділ апарату  райдержадміністрації
Виконавці Програми Виноградівське ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області, відділ у справах преси, інформаційних технологій та зв’язку апарату райдержадміністрації, відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, сільські, селищні, міські ради (за згодою), Виноградівська районна лікарня, відділ організаційної роботи апарату райдержадміністрації, Виноградівська районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості (за згодою), Виноградівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації, відділи державної прикордонної служби Мукачівського прикордонного загону, що розташовані на території Виноградівського району (за згодою)
Мета та основні завдання Програми Метою та основним завданням Програми є протидія злочинам проти життя і здоров’я особи, власності, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, реалізація державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, підвищення ефективності роботи Виноградівського відділення поліції щодо боротьби зі злочинністю, оздоровлення криміногенної ситуації у Виноградівському районі, посилення взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськості у протидії всім її формам.
Основні напрями Програми Організаційне та інформаційне висвітлення профілактики злочинності та правопорушень; здійснення заходів щодо протидії злочинності на території Виноградівського району та заходів щодо протидії незаконному обігу наркотиків та розвитку наркоманії; здійснення заходів щодо запобігання  вчиненню правопорушень неповнолітніми та щодо неповнолітніх; здійснення заходів з охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху.
Строки реалізації Програми 2019 – 2020 роки
Фінансове забезпечення Програми Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого (районного) бюджету
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього 1 200 000,00 грн. (один мільйон  двісті тисяч гривень 00 коп)
Очікувані результати

реалізації Програми

Підвищення показників результативності та ефективності діяльності працівників Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області за напрямками, що спрямовані на профілактику та попередження вчинення злочинів на території Виноградівського району.
Координація та контроль за реалізацію Програми Координація заходів  із забезпечення виконання Програми здійснюється Виноградівським ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області. Контроль за виконанням Програми здійснюється у відповідності до норм чинного законодавства України.

 

Заступник голови районної ради                                                    А.А.Сверенко

 

Додаток 2 до Програми

 

ЗМІСТ
потреби коштів для реалізації заходів, передбачених Комплексною програмою профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019-2020 роки

№ п/п ЗМІСТ Сума

(тис. грн)

2019 р.    2020р.

1 Фінансова допомога для проведення поточного ремонту  приміщень Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області, закупівлі меблів, сейфів та енергозберігаючих металоконструкцій. 130          130
2 Фінансова допомога для закупівлі комп’ютерної техніки, ксероксів та канцтоварів.  

50           50

3 Придбання технічних засобів дистанційного відеоспостереження  60           60
4 Фінансова допомога при закупівлі паливно-мастильних матеріалів   63           62
5 Придбання автомобіля, спецтехніки для оперативних підрозділів Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області.  

100         100

6 Придбання спецзасобів для працівників поліції району  38          37
7 Надання допомоги в забезпеченні діяльності ізолятора тимчасового тримання :
для виготовлення службової документації  5             5
закупівля металевого посуду  5             5
закупівля та установка системи відеоспостереження  20          20
для проведення поточного ремонту, закупівлі будматеріалів  25          25
для закупівля дезинфікуючих та миючих засобів  5            5
  Всього на потреби ІТТ           120
8 Фінансова допомога для долучення та сприяння  запровадженню на території Виноградівського району інтегрованої загальнообласної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття».      0            200
Всього          1200

 

Заступник голови районної ради                    А. А.Сверенко

 ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 1. Обґрунтування необхідності прийняття розпорядження

Прийняття даного розпорядження сприятиме запровадженню на території району інтегрованої загальнообласної системи відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне Закарпаття». Розпорядження розроблено з урахуванням клопотання Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області від 18.05.2020 р. №4033/106/27/2-2020 та від 18.06.2020 р. №4908/106/27/2-2020.

 1. Мета і шляхи її досягнення

Розпорядження розроблено з метою сприяння у запровадженні та здійсненні заходів з охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху на території Виноградівського району.

 1. Правові аспекти

Розпорядження розроблено відповідно до статей 2, 6, 13, 17, 25 і 39  Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, Закону України „Про Національну поліцію”, Закон України „Про місцеве самоврядування в УКраїні”.

 1. Фінансово-економічне обґрунтування

Виконання заходів, що передбачені даним розпорядженням реалізуються за рахунок коштів районного бюджету, інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

 1. Позиція заінтересованих органів

Проект розпорядження стосується інтересів Виноградівського відділення Берегівського відділу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, однак останній не заперечує та є ініціатором прийняття даного розпорядження.

 1. Регіональний аспект

Проект розпорядження не стосується питання розвитку адміністративно-територіальної одиниці.

 1. Громадське обговорення

Проект розпорядження не потребує громадського обговорення.

 1. Прогноз результатів

Прийняття даного розпорядження повинне сприяти підвищенню рівня охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху на території Виноградівського району.

Комплексна програма профілактики злочинності на території Виноградівського району на 2019-2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до статті 119 Конституції України, статті 105 Закону України „Про Національну поліцію”, статей 2, 6, 13, 17, 25, 39 Закону України ,,Про місцеві державні адміністрації”, Указів Президента України від 6 лютого 2003 року №84/2003 „Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією”, від 19 липня 2005 року № 1119/2005 „Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності” та від 4 травня 2007 року № 376/2007 „Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей”, з метою протидії злочинам проти життя і здоров’я особи, власності, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, підвищення ефективності роботи Виноградівського відділення поліції щодо боротьби зі злочинністю, оздоровлення криміногенної ситуації у Виноградівському районі, посилення взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськості у протидії всім її формам.

Головний спеціаліст з правового забезпечення
апарату райдержадміністрації                                                                 І. Шолох 

Print Friendly, PDF & Email